Gylsboda magi!

Sommarkväll, dimman faller över Gylsboda och här är bara sådär alldeles magiskt vackert.









Ett bildkollage från förra veckans workshop. Härliga deltagare i varierande ålder skapade tillsammans under tisdagseftermiddagen. Underbart.








Dagarna är fyllda av trevliga besökare som tittar runt på konsten, historiedelen och ibland kikar vi in i de nya ateljéerna också. Tack alla som kommer på besök!




Vi byggstädar, festivalbakar, bygger hyllor och pysslar på mellan alla trevliga besökare.






Så sa det bara poff & så var det tisdag och workshopsdags igen. Ännu en lyckad workshop med härliga kreativa deltagare som skapade under ledning av Elin Karlsson. Mitt i dagens workshop fick vi besök från kommunens livsmedelskontrollant för en flygande kontroll. Vi tackar för trevligt bemötande och allt gick bra.




Ni som ännu inte sett Troels Kirks måleri, kom & se innan utställningen plockas ner inför Gylsboda Festival.


Avslutar inlägget som det började, med lite Gylsboda magi i sommarkvällen.

